• Informácie pre rodičov

• PRÍSPEVKY NA STRAVOVANIE V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI od 1. 9. 2020

Jednorazový príspevok na stravovanie – finančná zábezpeka (kaucia pri dotácii) vo výške 20,00 €  sa uhrádza vopred pred nástupom žiaka/dieťaťa na stravovanie (t. j. pred začiatkom školského roka vopred, najneskôr do 25. dňa v mesiaci august), a bude zúčtovaná po ukončení školského roka. Finančnú zábezpeku je možné žiadať opätovne. V prípade neuhradenie finančnej zábezpeky a nedoručenia záväznej prihlášky nebude dieťa/žiak prihlásený na stravovanie.

Pri dodržaní podmienok na priznanie dotácie 1,20 € na výchovu k stravovacím návykom dieťaťa podľa zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR SR bude jednorazový príspevok na stravovanie vrátený zákonnému zástupcovi po skončení školského roku najneskôr do 15.8. kalendárneho roka.

Podľa zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR SR, dieťa má nárok na stravu za poplatok znížený o sumu 1,20 € (dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa) iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v materskej škole alebo základnej škole.

Na základe uvedeného zákonný zástupca dieťaťa berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na vyučovaní, dieťa zo stravy včas odhlásiť, alebo uhradiť plnú výšku príspevku na stravovaniektorý je uvedený pri jednotlivých kategóriách stravníkov nižšie - stravník bez dotácie.

Réžia - mesačný paušál 2,00 € sa platí už pri jednom odbere obeda a je nevratná.

* Stravník - dieťa v MŠ -  desiata+obed:

Stravník bez dotácie:  1,21 €

Mesačný paušál - réžia: 2,00 €

* Stravník - dieťa v MŠ -  celodenná strava:

Stravník bez dotácie:  1,45 €

Mesačný paušál - réžia: 2,00 €

* Stravník - dieťa v MŠ – predškolák – celodenná strava:

Stravník s dotáciou: 1,20 €  čiastočná úhrada od rodičov: 0,25 €

Stravník bez dotácie: 1,45 €

Mesačný paušál - réžia: 2,00 €

* Stravník - žiak v ZŠ I. stupeň - obed:

Stravník s dotáciou: 1,20 €

Stravní bez dotácie: 1,15 €

Mesačný paušál - réžia: 2,00 €

* Stravník - žiak v ZŠ II. stupeň - obed:

Stravník s dotáciou: 1,20 € čiastočná úhrada od rodičov: 0,03 €

Stravník bez dotácie: 1,23 €

Mesačný paušál - réžia: 2,00 €

Prihlásiť alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň.

Ďalšie informácie o forme úhrady a odhlasovaní z obedov nájdete v časti Školská jedáleň - Info o ŠJ.