• Šk.rok 2017/2018

    •  

     Slávnostné odovzdávanie cien - šk. rok 2017/2018 s Adelou a Viktorom Vinceovcami

     28. júna 2018 sa na našej škole konalo slávnostné odovzdávanie cien najlepším žiakom, ktorí školu reprezentovali na rôznych predmetových olympiádach, vedomostných, umeleckých či športových súťažiach. Milou zaujímavosťou bolo, že ocenenia - riaditeľské pochvaly - si tento rok žiaci prebrali z rúk Adely a Viktora Vinceovcov. Ďakujeme im za príjemnú návštevu a odmoderovanie tejto slávnostnej chvíle.

     Slávnostné odovzdávanie cien - šk. rok 2017/2018 s Adelou a Viktorom Vinceovcami - Obrázok 1

      

     Milan Škriniar - beseda s futbalovým reprezentantom

     Tesne pred koncom šk. roka, 27. júna 2018, medzi našich žiakov zavítal slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar. Počas besedy žiakom porozprával o svojich futbalových zážitkoch, povzbudil ich k aktívnemu športovaniu, no nezabudol pripomenúť, aby nezabúdali aj na svoje školské povinnosti. Ďakujeme za návštevu a držíme palce v ďalšej športovej kariére :).

     Milan Škriniar - beseda s futbalovým reprezentantom - Obrázok 1

      

     Počúvadlo - 8. ročník - koncoročný výlet

     Koniec školského roka na našej škole bol sprevádzaný množstvom výletov, ktoré si jednotlivé triedy naplánovali. My, žiaci ôsmeho ročníka, sme sa vybrali na Počúvadlo. Počasie bolo vynikajúce, tak sme sa mohli osviežiť v Počúvadlianskom jazere a vyskúšali sme aj vodné bicykle. Navštívili sme Banskú Štiavnicu, kde sme si pozreli Dom Maríny, pokochali sme sa krásami Starého Zámku. Pár otužilcov skúsilo studenkastú vodu jazera Veľká Vodárenská a na záver sme sa poprechádzali staromestskými uličkami. Večer sme sa zišli pri ohnisku v areáli chaty Lodiar, kde sme opekali a spievali s doprovodom gitary. Ráno sme s úsmevom na tvárach zahájili turistiku na Sitno. Po desiatich minútach však naše úsmevy náhle zmizli, ale náš cieľ sme zdolali. Na chate Andreja Kmeťa sme sa posilnili a pokračovali na zrúcaninu hradu Sitno. Plní dojmov a zážitkov sme sa vrátili domov a tešíme sa na prázdniny. Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým rodičom, ktorí boli ochotní zabezpečiť dovoz a odvoz domov, triednej pani učiteľke a pani vychovávateľke, bez ktorých by sme to nezvládli.

     Žiaci 8.ročníka

      

     Týždeň zážitkov v Tatrách - Škola v prírode 2018

     Tohtoročná škola v prírode pre žiakov 2. – 4. ročníka sa v dňoch 18. – 22. júna 2018 konala vo Vysokých Tatrách. Dočasným domovom sa žiakom stal hotel Villa Siesta v Novom Smokovci.

     Počas cesty do Tatier sa prvá zastávka konala v Liptovskom Mikuláši, kde sme navštívili Múzeum ochrany slovenskej prírody a jaskyniarstva, ktoré bolo plné interaktívnych prvkov, čo urobilo prehliadku ešte zaujímavejšou. V prvý deň počas vychádzky do Starého Smokovca sme neobišli Tricklandiu – galériu trick-artu a optických ilúzií, kde nechýbalo ani zrkadlové bludisko.

     Cieľom druhého dňa bola Tatranská Lomnica. Dopoludnia sme sa lanovkou dostali až na Skalnaté pleso, kde sme okrem návštevy Svištej krajinky mohli sledovať lanovku, ktorá premáva na Lomnický štít. Popoludní naše kroky smerovali do Múzeua TANAP-u. Prostredníctvom filmu sme bližšie spoznali život tatranských svišťov a v stálej expozícii aj ďalšie zaujímavosti z tatranskej prírody.

     Tretí deň sme bližšie spoznali prácu záchranárov horskej služby, ktorých sme navštívili priamo v ich stredisku v Starom Smokovci. Popoludní sme sa zubačkou vyviezli na Hrebienok a počas menšej túry sme navštívili Bilíkovu chatu, vodopády Studeného potoka, Rainerovu útulňu a niektorí zdatnejší aj Zamkovského chatu.

     Štvrtková turistika nás najprv zo železničnej stanice zaviedla na Popradské pleso. Aby nám cesta išla lepšie, plnili sme počas nej úlohy od tatranských škriatkov – Tatrankov, ktorí nás sprevádzali počas celého pobytu. Z Popradského plesa naše kroky viedli na Štrbské pleso, odkiaľ nám cestu do hotela skomplikoval pokazený vláčik, no máme o zážitok navyše J.

     Aby sme poriadne využili posledné chvíle v našich veľhorách, v piatok dopoludnia sme sa vybrali do Belianskej jaskyne, odkiaľ po výbornom obede už naše kroky smerovali do Kozároviec.

     Vďaka výbornému počasiu sme mohli v Tatrách prežiť naozaj krásne dni, navštíviť mnoho zaujímavých miest a priniesť si plný kufor nezabudnuteľných zážitkov.

     Ďakujeme aj všetkým, ktorí nám pomohli pre deti zabezpečiť drobné darčeky – p. starosta J. Majer, firma RZ MONT, p. M. Šustáková, p. J. Záhradníková, p. Mezei, p. Brieška, p. I. Šimkovič.

     Týždeň zážitkov v Tatrách - Škola v prírode 2018 - Obrázok 1

      

     Súľov - 5. ročník - koncoročný výlet

     Žiaci 5. ročníka si za cieľ svojho koncoročného výletu vybrali Súľovské skaly.

      

     Žiar n/Hronom - dopravné ihrisko, hrad Šášov - špec.tr.2 a 3.tr.

     Dňa 4. júna 2018 sa žiaci špec. triedy 2 a 3. triedy zúčastnili exkurzie na dopravnom ihrisku v Žiari nad Hronom a navštívili aj zrúcaninu hradu Šášov.

      

     Medzinárodný deň detí 2018

     Tento rok sme Medzinárodný deň detí prežili v areáli našej školy, kde nám žiaci 9. ročníka pripravili rôzne stanovištia so zaujímavými úlohami. Jednotlivé skupinky súťažli spolu ako tímy reprezentujúce rôzne svetové krajiny. 

      

     Spoznávame historické a prírodné pamiatky okresu Levice - Pukanec, Bohunice, Brhlovce, Horša

     Žiaci 4., 5. a 8. ročníka sa 28. mája 2018 vybrali spoznávať historické a prírodné pamiatky okresu Levice, s ktorými sa stretávajú aj počas vyučovania. A keďže je lepšie raz vidieť ako strokrát počuť, počas exkurzie navštívili bývalé banské mesto Pukanec, vodný mlyn v Bohuniciach, skalné obydlia v Brhlovciach či Národnú prírodnú rezerváciu Horšianska dolina.  

      

     Bojnice - špec. trieda II.

     Žiaci špec. triedy II. sa dňa 21. 5. 2018 zúčastnicli exkurzie v Bojniciach.

      

     Atletika - majstrovstvá okresu Levice

     Atletika - majstrovstvá okresu Levice

     Už tradične sa žiaci našej školy zúčastnicli majstrovstiev okresu Levice v atletike žiakov a žiakčok ZŠ, ktoré sa konali 16. mája 2018 v Šahách. Skvelými výkonmi zaujali najmä dievčatá, ktoré si v bežekcých disciplínach vybojovali až tri víťazstvá.

     Školu reprezentovali: 

     DIEVČATÁ

     60 m - Dominika Chorvátová (8. roč.) - 1. miesto - postup do krajského kola

     60 m - Zuzana Belisová (8. roč.) - 3. miesto

     300 m - Nikol Pivarčiová (7. roč.) - 1. miesto - postup do krajského kola

     300 m - Alexandra Kupčiová (9. roč.) - 4. miesto

     800 m -  Nikol Pivarčiová (7. roč.) - 2. miesto

     800 m - Zuzana Belisová (8. roč.) - 10. miesto

     diaľka - Alexandra Kupčiová (9. roč.) - 3. miesto

     diaľka - Ema Skačanová (8. roč.) - 26. miesto

     guľa - Zina Mišáková (8. roč.) - 15. miesto

     kriket - Ema Skačanová (8. roč.) - 31. miesto

     kriket - Zina Mišáková (8. roč.) - 32. miesto

     šfatefa 4x60 m - 1. miesto (Chorvátová, Pivarčiová, Kupčiová, Belisová)

     V poradí družstiev skončili dievčatá na 6. mieste.

      

     CHLAPCI

     60 m - Gabriel Demian (7. roč.) - 44. miesto

     60 m - Nicolas Mareček (9. roč.) - 31. miesto

     300 m - Nicolas Mareček (9. roč.) - 17. miesto

     300 m - Oliver Lackovič (6. roč.) - 36. miesto

     1000 m - Gabriel Demian (7. roč.) - 18. miesto

     1000 m - Oliver Lackovič (6. roč.) - 29. miesto

     diaľka - Damián Janovický (7. roč.) - 26. miesto

     diaľka - Samuel Kotora (6. roč.) - 30. miesto

     guľa - Ľuboš Mihál (7. roč.) - 27. miesto

     kriket - Damián Janovický (7. roč.) - 20. miesto

     kriket - Samuel Kotora (6. roč.) - 30. miesto

     šfatefa 4x60 m - 18. miesto

     V poradí družstiev skončili chlapci na 13. mieste.

     Atlétom gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu a dievčatám držíme palce v krajskom kole.

     Výsledková listina okresného kola - jednotlivci

     Výsledková listina okresného kola - družstvá

      

     Turistika - Hrušov

     Turistika - Hrušov

     V rámci hodín telesnej výchovy a vlastivedy/geografie sa žiaci 4. a 5. ročníka vybrali 11. mája 2018 na turistiku. Ich cieľom bola zrúcanina hradu Hrušov pri Skýcove. Po prehliadke hradu a oddychu v krásne upravenom okolí hradu pokračovali pešo do Topoľčianok. Cestou mali možnosť vidieť výbehy s množstvom koní Národného žrebčína či tunajšie vinohrady. Po občerstvení chutnou zmrlinou sa z Topoľčianok autobusom vrátili domov.

      

     Školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji

     Školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji

     Po dvoch rokoch sa našim gymnastom opäť podarilo prebojovať sa až na Školské majstrovstvá Slovenska v gymnatickom štvorboji. Tentokrát sme mali dvojnásobné zastúpenie, keďže postup si vybojovali chlapci v kategórii A a aj v kategórii B. 15. mája 2018 v Poprade bojovali najlepšími školami z každého kraja. Chlapci sa snažili podať čo najlepšie výkony, čo im v kategórii A vynieslo 6. miesto a v kategórii B 5. miesto.  

     Školu reprezentovali: 

     Kategória A: Tobiáš Fabian (3. roč.), Matej Švolík (3. roč.), Pavol Švec (2. roč.), Filip Belis (2. roč.), Matúš Hudec (1. roč.) - 6. miesto v celoslovenskom kole

     Kategória B: Jerguš Henrich Gregor (5. roč.), Rudolf Pavlovič (5. roč.), Lukáš Horváth (5. roč.), Matej Svorad (5. roč.), Samuel Kotora (6. roč.) - 5. miesto v celoslovenskom kole

     Gymnastom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy :).

      

     Deň matiek 2018

     Aj tento rok sme si pre naše mamky a staré mamky pripravili program k ich sviatku.

      

     Deň slnečníc 2018

     Deň slnečníc 2018

     Naša ZŠ s MŠ Kozárovce sa dňa  16. 5. 2018 zapojila do verejnej zbierky určenej pre členov SZSM – ľudí nevyliečiteľne chorých s diagnózou sclerosis multiplex. Táto zbierka bude použitá na nákup zdravotníckych pomôcok a doplnkových liekov pre ľudí s touto diagnózou.

     Všetkým darcom v našej obci

     Ď A K U J E M E

      

     Exkurzia v Banskej Bystrici - 6. a 7. trieda

     Dňa 2. mája sa žiaci šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie v Banskej Bystrici. Navštívili Pamätník SNP, ktorého úlohou je pripomínať obdobie 2.svetovej vojny. V jeho priestoroch sa nachádza i múzeum SNP, ktorého stálu expozíciu sme si so žiakmi prešli. Keďže 8.mája si pripomíname koniec 2.sv.vojny v Európe, bola táto prehliadka pre deti prínosná a so záujmom prechádzali jednotlivé oddelenia.

     Potom sme absolvovali prehliadku námestia SNP v Banskej Bystrici, kde sa nachádzajú ďalšie pamatihodnosti tohto krásneho mesta. Nakoniec sme si spríjemnili popoludnie filmovým predstavením. Žiaci si z exkurzie odniesli množstvo informácií a zážitkov.

     Triedne učiteľky 6. a 7. ročníka

      

     Okresné finále v malom futbale ml. žiakov - Školský pohár SFZ

     Okresné finále v malom futbale ml. žiakov - Školský pohár SFZ

     Futbalisti našej základnej školy - rok narodenia 2005 a ml. (siedmaci a mladší) si zmerali svoje sily vo finále Majstrovstiev okresu mladších žiakov v malom futbale pod názvom Školský pohár SFZ. Do tejto súťaže sa prihlásilo 29 školských družstiev z celého okresu.

      

     Základná skupina sa odohrala dňa 22.4.2018 v Základnej škole, Pri Podlužianke 6, Levice.

     V skupine sme hrali tieto zápasy:

     ZŠ Gy. Juhásza s VJM, Jesenského 41, Levice - ZŠ s MŠ Kozárovce  1:8

     ZŠ, Pukanec - ZŠ s MŠ Kozárovce   0 : 10

     ZŠ, Pri Podlužianke 6, Levice - ZŠ s MŠ Kozárovce   1 : 7

      

     Bez prehry sme postúpili do semifinálovej skupiny, ktorá sa odohrala v hale T 18 v Leviciach

     27.4.2018.

     Naše zápasy:

     ZŠ, Dolný Pial - ZŠ s MŠ Kozárovce  2:3

     KSŠ V. De Paul, Saratovská 87, Levice - ZŠ s MŠ Kozárovce   0:0

     ZŠ J. Kráľa, Mládežnícka 24, Šahy - ZŠ s MŠ Kozárovce   5:0

      

     V skupine sme obsadili druhé  miesto a tak sme postúpili do finálovej skupiny, ktorá sa odohrala 2.5. 2018 na umelej tráve ZŠ, Ul. Sv. Michala 42, Levice.

     Naše zápasy:

     ZŠ, Školská 14, Levice - ZŠ s MŠ Kozárovce  3:3

     ZŠ, Ul. Sv. Michala 42, Levice - ZŠ s MŠ Kozárovce   3:1

     ZŠ J. Kráľa, Mládežnícka 24, Šahy - ZŠ s MŠ Kozárovce   0:5

      

     Obsadili sme konečné 2. miesto na Majstrovstvách okresu Levice, čím sme obhájili minuloročné umiestnenie a nestačili sme iba na ZŠ, Ul. Sv. Michala 42, Levice.

     Reprezentovali nás : Ľuboš Mihál , Dávid Červenák / 7.roč./ , Tomáš Fabian, Oliver Lackovič, Lukáš Havran, Samuel Kotora/6.roč/, Martin Svorad, Lukáš Horváth, Jerguš Henrich Gregor, Šimon Solčánsky /5. roč. /

     Ďakujeme všetkým, ktorí nás reprezentovali.

      

     Na súťaž sa pripravovali pod vedením p. riaditeľa Mgr. R. Demiana a p. učiteľa Mgr. J. Majera.

     Výsledky okresného kola

      

     Gymnasti postúpili do celoslovenského kola

     Gymnastické družstvá chlapcov v kategóriách A a B sa 25. apríla 2018 zúčastnili Majstrovstiev Nitrianskeho kraja v gymnastickom štvorboji v Ludaniciach. Konkurencie z iných okresov sa nezľakli a po precíznom odcvičení všetkých zostáv sa tešili z víťazstiev v oboch kategóriách, ktoré zároveň znamenajú postup na Školské majstrovstvá Slovenska do Popradu.

     Školu reprezentovali:

     Kategória A: Tobiáš Fabian (3. roč.), Matej Švolík (3. roč.), Pavol Švec (2. roč.), Filip Belis (2. roč.), Matúš Hudec (1. roč.) - 1. miesto - postup do celoslovenského kola

     Kategória B: Jerguš Henrich Gregor (5. roč.), Rudolf Pavlovič (5. roč.), Lukáš Horváth (5. roč.), Matej Svorad (5. roč.), Samuel Kotora (6. roč.) - 1. miesto - postup do celoslovenského kola

     Žiakom ďakujeme za úžasné športové výkony a držíme palce na celoslovenskom kole.

     Súťažiaci sa na súťaž pripravovali pod vedením p. uč. Mgr. Zuzany Šebovej a Mgr. Márie Hlavovej s pomocou p. uč. Mgr. Jozefa Majera.

      

     Celoslovenské kolo súťaže ...a Slovo bolo u Boha

     Celoslovenské kolo súťaže ...a Slovo bolo u Boha

     Dňa 7.4. 2018 sa uskutočnilo  celoslovenské kolo súťaže kresťanskej poézie a prózy...a Slovo bolo u Boha... , ktoré sa konalo v Spojenej škole Svätej Rodiny v Bratislave – Petržalke, na ktorom nás dôstojne reprezentovala žiačka 6.ročníka Viktória Švoliková.  Po príchode do školy nasledovala prezentácia všetkých účastníkov. Po nej bola svätá omša v školskej kaplnke, ktorú celebroval otec biskup Jozef Haľko. Po svätej omši nasledovala súťaž v prednese. Práve  kategóriu, kde prednášala Viktória, prednes poézie natáčala televízia TV Lux.  Po prednese sme dostali občerstvenie ako aj výborný obed. Po obede nasledoval program, na ktorom vystúpili žiaci školy v spoločenských tancoch a speve. Po programe nasledovalo  slávnostné vyhodnotenie výsledkov súťaže a odovzdávanie cien víťazom. Aj keď sa Viktórii nepodarilo obsadiť prvé tri miesta s hrdosťou môžeme povedať, že patrila medzi osem najlepších recitátorov Slovenska v prednese kresťanskej poézie v II. kategórii. Zároveň si odniesla nové skúsenosti ako aj nové priateľstvá. Záznam zo súťaže bol odvysielaný  11.4.2018 v krátkych správach o 20:05 hod. na TV Lux.

     Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme Ti ešte veľa ďalších úspechov.

     Viki sa na súťaž pripravovala pod vedením p. uč. M. Hlavovej.

     Celoslovenské kolo súťaže ...a Slovo bolo u Boha - Obrázok 1

      

     Exkurzia v Bratislave (4. ročník)

     Dňa 24. apríla 2018 sa žiaci 4. ročníka vybrali na exkurziu do Bratislavy, aby si to, čo sa o nej naučili, pozreli aj na vlastné oči. Po príchode ich prvé kroky viedli do Mlynskej doliny, kde navštívili štúdiá v televízii RTVS, oboznámili sa s fungovaním televízie a povolaniami ľudí, ktorí v televízii pracujú. Po návšteve Bratislavského hradu ich kroky viedli do Dómu sv. Martina. Krásny pohľad na Bratislavu si užili z Michalskej veže. Prechádzkou popri Dunaji sa dostali na Hviezdoslavovo námestie. V uličkách starého mesta si okrem typických postavičiek pozreli aj významné budovy. Z Námestia SNP sa električkou presunuli na hlavnú stanicu, odkiaľ vlakom cestovali späť domov.

      

     McDonald´s Cup - základné kolo

     McDonald´s Cup - základné kolo

     Dňa 19. 4. 2018 sa naši žiaci zúčastnili základné kola futbalové turnaja Minifutbale žiakov a žiačok ZŠ - McDonald´s Cup. Vo svojej skupine skončili na 3. mieste a postup do finále sa im vybojovať nepodarilo. Aj napriek tomu im ďakujeme za reprezentáciu školy :).

     Školu reprezentovali:

     V. Sitár (4. roč.), M. Hlavatý (4. roč.), T. Fabian (3. roč.), M. Švolík (3. roč.), D. Šimkovič (3. roč.), M. Tomo (2. roč.), D. Orolínová (4. roč.), T. E. Gregorová (4. roč.), V. Benčaťová (3. roč.), D. S. Gregorová (3. roč.)

     Na súťaž sa pripravovali pod vedením p. riaditeľa Mgr. R. Demiana a p. učiteľa Mgr. J. Majera.

      

     Matematická olympiáda Z6 - Z8 - okresné kolo

     Matematická olympiáda Z6 - Z8 - okresné kolo

     Dňa 17. 4. 2018 sa v Leviciach konalo okresné kolo matematickej olympiády v kategóriách Z6 - Z8. Našu školu reprezentovali: 

     Kamila Benčaťová (6. roč.) - 4.miesto - úspešný riešiteľ

     Barbora Švolíková (6. roč.) - 28. miesto - úspešný riešiteľ

     Gabriel Demian (7. roč.) - 17. miesto

     Damián Janovický (7. roč.) - 17. miesto

     Samuel Balogh (7. roč.) - 34. miesto

     Timotej Šimkovič (8. roč.) - 6. miesto - úspešný riešiteľ

     Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

     Na súťaž sa pripravoval pod vedením p. uč. Mgr. Ivany Švolikovej, PhD.

     Celkové výsledky okresného kola

      

     Deň Zeme 2018

      

     Biologická olympiáda - kat. E - okresné kolo

     Biologická olympiáda - kat. E - okresné kolo

     Dňa 11. 4. 2018 sa biologickej olymiády v kategórii E v odbornosti zoológia zúčastnili aj naši žiaci. Obaja boli úspešní riešitelia. Timotej Šimkovič (8. roč.) obsadil 8. miesto a Tomáš Fabian (6. roč.) obsadil 9. miesto.

     Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

     Na súťaž sa pripravovali pod vedením p. riaditeľa Mgr. Richarda Demiana.

     Výsledková listina okresného kola

      

     Deň narcisov

     Deň narcisov

     DEŇ NARCISOV, 13. APRÍL 2018

     ĎAKUJEME,

     ZA KAŽDÝ PRÍSPEVOK DO POKLADNIČIEK DOBROVOĽNÍKOV ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY S MATERSKOU ŠKOLOU KOZÁROVCE, AJ S VAŠOU POMOCOU SA NÁM PODARILO VYZBIERAŤ FINANČNÉ PROSTRIEDKY VO VÝŠKE 393,48€, KTORÉ SME POSLALI NA ÚČET „LIGA PROTI RAKOVINE“.                      ĎAKUJEME.

      

     Deň rómov

     10. apríla sme si so žiakmi pripomenuli  Medzinárodný deň Rómov 8.apríl.  Oslávili ho v duchu dobrej nálady v rytme hudby . Deti boli oboznámené o Rómskej kultúre, kam siahajú ich korene , boli im spomenuté remeslá, ktorými sa živili Rómovia, s radosťou sa zapájali do rozhovoru.  Žiaci vyfarbovali  omaľovánky ako napríklad rómske tanečnice, rómska vlajka, kone, husle a iné a boli odmenení sladkou maškrtou.

      

     Beseda s policajtom

     Dňa 11. 4. 2018 sa v priestoroch našej školy uskutočnila beseda pre žiakov prvého stupňa s príslušníkom policajného zboru kpt. Ing. Petrom Polákom. Beseda bola na tému „Bezpečnosť v okolí železníc“. Cieľom bolo vysvetliť žiakom základné pravidlá bezpečného správania v okolí železníc a na železničnom priecestí. Pán policajt za pomoci videoprezentácie (rozprávka) uviedol príklady zo skutočného života a čo sa stáva v prípadoch, keď sa v okolí železníc správame tak ako netreba. Žiaci sa zapájali do prednášky a odpovedali na otázky. Téma ich zaujala a získané ponaučenia z oblasti železničnej dopravy im budú osožné aj do budúcna.

     Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

     Aktivitu pripravila Mgr. Renáta Wolfová (sociálny pedagóg)

      

     Zápis do 1. ročníka

      

     Gymnasti na okresnom kole opäť bodovali

     Gymnasti na okresnom kole opäť bodovali

     Tesne pred veľkonočnými prázdninami sa v Leviciach konali Majstrovstvá okresu v gymnastickom štvorboji. Naša škola mala zastúpenie v každej kategórii, takže ju spolu reprezentovalo až šesť družstiev. Príprava na súťaž nie je jednoduchá, keďže sa jedná o štvorboj, každý súťažiaci musí predviesť čo najlepší výkon v štyroch disciplínach. Čas strávený v telocvični pri tréningoch (kedy toho už mali často všetci dosť :) ) priniesol svoje ovocie. 

     Školu reprezentovali:

     ŽIACI (+ foto)

     kategória A: Tobiáš Fabian (3. roč.), Matej Švolík (3. roč.), Pavol Švec (2. roč.), Filip Belis (2. roč.), Matúš Hudec (1. roč.) - 1. miesto - postup do krajského kola

     kategória B: Jerguš Henrich Gregor (5. roč.), Rudolf Pavlovič (5. roč.), Lukáš Horváth (5. roč.), Matej Svorad (5. roč.), Samuel Kotora (6. roč.) - 1. miesto - postup do krajského kola

     kategória C: Michal Kabát (8. roč.), Metod Benčať (8. roč.), Damián Janovický (7. roč.), Gabriel Demian (7. roč.), Tomáš Fabian (6. roč.) - 3. miesto

     ŽIAČKY (+ foto)

     kategória A: Terézia Majerová (2. roč.), Zuzana Krajčiová (1. roč.), Lucia Kabinová (1. roč.), Ľubomíra Alexandra Kotorová (1. roč.), Agáta Solčánska (1. roč.) - 4. miesto

     kategória B: Viktória Švoliková (6. roč.), Ľudmila Krištofová (6. roč.), Emma Egyudová (5. roč. ), Daniela Orolínová (4. roč.), Dorota Sarah Gregorová (3. roč.), náhr. Tereza Ester Gregorová (4. roč.) - 2. miesto

     kategória C: Zoja Mišáková (9. roč.), Alexandra Kupčiová (9. roč.), Viktória Šustáková (9. roč.), Zuzana Belisová (8. roč.), Barbora Švolíková (6. roč.), náhr. Lívia Vozárová (6. roč.) - 3. miesto

     Súťažiaci sa na súťaž pripravovali pod vedením p. uč. Mgr. Zuzany Šebovej a Mgr. Márie Hlavovej s pomocou p. uč. Mgr. Jozefa Majera a Mgr. Kornélie Kmeťovej.

     Všetkým gymnastom ďakujeme za úžasné športové výkony a postupujúcim držíme palce v ďalšom kole.

      ŽIACI

      ŽIAČKY

      

     Chemická olympiáda - okresné kolo

     Chemická olympiáda - okresné kolo

     Dňa 23. marca 2018 sa okresného kola chemickej olympiády zúčastnili aj naši dvaja deviataci. Obaja boli úspešní riešitelia. Adriana Chmelová (9. roč.) skončila na 18. mieste a Peter Benčat (9. roč.) skončil na 19. mieste. 

     Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

     Na súťaž sa pripravoval pod vedením p. uč. Mgr. Ivany Švolikovej, PhD.

     Celkové výsledky okresného kola

      

     Biblická olympiáda - dekanátne kolo

     Biblická olympiáda - dekanátne kolo

     Dňa 22. marca 2018 sa na našej škole konalo dekanátne kolo biblickej olympiády. Svoje vedomosti prezentovali štyri družstvá z dekanátu Hronský Beňadik. Víťazom sa stali naše žiačky Alžbeta Beniaková (6. roč.), Zuzana Belisová (8.roč.), Amanda Mohajer Shojaii (8. roč.). Získali prvé miesto a zároveň aj postup do diecézneho kola. Dievčatám gratulujeme a želáme veľa úspechov v ďalšom kole. 

      

     Hviezdoslavov Kubín

     Hviezdoslavov Kubín

     V dňoch 16.marca a 20. marca 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci od druhého po deviaty ročník si zmerali sily v troch kategóriách. Druhý až štvrtý ročník – 1. kategória, piaty a šiesty ročník – 2. kategória, siedmy až deviaty ročník – tretia kategória.

           S poéziou sa najlepšie umiestnili žiaci Lucia Betinová, Tobias Trnkus, Filip Belis, Liana Mezeiová, Viktória Švoliková, Kamila Benčatová, Barbora Švolíková, Pavol Závalec, Amanda Mohajer Shojaii, Dominika Chorvátová a Mária Kotorová.  V próze najlepšie obstáli žiaci Terézia Majerová, Miriam Beniaková, Ema Briešková, Alžbeta Beniaková, Lesia Mezeiová, Zuzana Belisová,  Soňa Slížiková a Nikol Pivarčiová. Porota udelila prvé miesta a niekoľko druhých a tretích miest.

          Po slávnostnom vyhodnotení porota v zložení učiteliek Slovenského jazyka a literatúry ZŠ s MŠ Kozárovce poďakovala žiakom za prípravu a snahu podať čo najlepší výkon. Víťazi jednotlivých kategórií sa so svojím textom popasovali najlepšie, zaslúžene sa umiestnili na prvých miestach a postúpili do obvodného kola.

           Reprezentovať našu školu v obvodnom kole v MSKS Tlmače boli žiačky, ktoré skončili najlepšie vo svojej kategórii – Terézia Majerová, Lucia Betinová, Viktória Švoliková, Alžbeta Beniaková, Amanda Mohajer Shojaii a Zuzana Belisová. Podarilo sa nám získať prvé miesto v poézii – druhá kategória, vďaka Viktórii Švolikovej s básňou Valentína Šefčíka Paparazzi. Výborne sa umiestnila aj žiačka ôsmeho ročníka Amanda Mohajer Shojaii, tá skončila vo svojej kategórii tretia,  s básňou od Milana Rúfusa Poďakovanie za lásku. Z ich úspechu sa tešíme a veríme, že v ďalšom ročníku súťaže dosiahnu minimálne podobný úspech.

                                                                                                                               vyuč. SLJ

      

     Fyzikálna olympiáda - okresné kolo

     Fyzikálna olympiáda - okresné kolo

     Dňa 16. 3. 2018 sa okresného kola fyzikálnej olympiády v kategórii F zúčastnil žiak 8. ročníka Timotej Šimkovič. Stal sa úspešným riešiteľom, keď skončil na 6. mieste. 

     Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

     Na súťaž sa pripravoval pod vedením p. uč. Mgr. Beáty Ďurovskej.

     Celkové výsledky okresného kola.

      

     Okresné kolo v Pytagoriáde

     Okresné kolo v Pytagoriáde

     V dňoch 13. a 14. marca 2018 sa v Leviaciach uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Našu školu reprezentovali:

     kat. P4 - Viktor Majer (4. roč.) - 29. miesto, Viktor Sitár (4. roč.) - 48. miesto

     kat. P6 - Kamila Benčaťová (6. roč.) - 9. miesto - úspešný riešiteľ, Tomáš Fabian (6. roč.) - 18. miesto

     kat. P7 - Gabriel Demian (7. roč.) - 18. miesto, Damián Janovický (7. roč.) - 25. miesto, Samuel Balogh (7. roč.) - 29. miesto

     kat. P8 - Timotej Šimkovič (8. roč.) - 3. miesto - úspešný riešiteľ

     Súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

     Na súťaž sa žiaci pripravovali pod vedením p. uč. Mgr. Ivany Švolikovej, PhD. a p. uč. Mgr. Zuzany Šebovej.

     Celkové výsledky okresného kola.

      

     Exkurzia na obecnom úrade

     Dňa 28. februára 2018 sa žiaci 3. ročníka zúčastnili exkurzie na Obecnom úrade v Kozárovciach. Návšteva sa uskutočnila v rámci hodiny vlastivedy, ktorá je v treťom ročníku zameraná na spoznávanie svojej obce. Počas exkurzie žiakov sprevádzal p. starosta Ing. Jozef Majer, ktorý im ukázal všetky priestory obecného úradu a prestavil aj pracovníkov, ktorí na obecnom úrade pracujú. Neskôr v obradnej miestnosti žiakom ukázal obecné symboly a insígnie a odpovedal na ich zvedavé otázky. Pánovi starostovi veľmi pekne ďakujeme.

      

     Beseda s policajtom

     Beseda s policajtom - Obrázok 1

     Dňa 14. 3. 2018 sa v priestoroch našej školy uskutočnila beseda pre žiakov I. stupňa  s príslušníkom policajného zboru kpt. Ing. Petrom Polákom. Beseda bola na tému „Kontakt detí s cudzími ľuďmi  na ulici a bezpečne na cestách.“ Pán policajt sa priateľským spôsobom snažil k žiakom priblížiť. Podarilo sa mu to a žiaci ho tak zanietene celý čas počúvali a na položené otázky pekne odpovedali. Poučil deti o tom, ako sa majú zachovať ak stretnú na ulici cudzieho človeka a láka ich so sebou.  Pripomenul deťom pravidlá správania sa chodcov a cyklistov na vozovke kvôli vlastnej bezpečnosti. Beseda našim žiakom dala návod ako daným nebezpečenstvám predchádzať.

     Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

     Aktivitu pripravila Mgr. Renáta Wolfová (sociálny pedagóg)

      

     Imatrikulácia prvákov

     Dňa 14. 2. 2018 sa v ZŠ s MŠ Kozárovce uskutočnila veľká udalosť – Pasovanie prvákov. Žiaci z oboch prvých tried boli rozdelení na 6 skupín. Každá skupina mala svojho kapitána. Naši prváci vstúpili do Rozprávkova, kde musel každý jeden preukázať svoje vedomosti zo slovenského jazyka, matematiky, prírodovedy a telesnej výchovy. Svoju zručnosť a samostatnosť musel každý jeden preukázať aj tým, ako si vie správne a rýchlo obliecť a vyzliecť vetrovku, obuť a vyzuť (zašnurovať) topánky a pekne uložiť naspäť do skrinky. Na každom stanovišti nám nezištne pomáhali naši deviataci, ktorí za správne vykonané úlohy odmenili našich prvákov pečiatkou do rozprávkových žiackych knižiek.

          Po vykonaní všetkých úloh sme sa všetci stretli vo veľkej telocvični, kde naši prváci slávnostne zložili sľub, v ktorom sľúbili, že budú verní našej škole, že sa budú pravidelne pripravovať do školy a že sa budú správať tak, ako sa na správneho školáka patrí. Na záver každý žiak dostal Pamätný list a rovnako aj praktický darček. Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa všetky ich túžby a predstavy o škole splnili, aby sa v nej cítili dobre, aby okrem vedomostí zažili i kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej práce.

          Chceli by sme poďakovať i našim deviatakom za ich aktivitu, pomoc, úprimnú radosť a ochotu. Veľké ďakujem patrí i vedeniu našej školy, p. uč. Majerovi , asistentkám tr. učiteľa za pomoc a spoluprácu pri realizácii imatrikulácie a ich slávnostné a dôstojné uvedenie do cechu prvákov.

      

     Lyžiarsky výcvik

      

     Školský psychológ

     • Kto je náš školský psychológ?

      MGR. KATARÍNA BUDINSKÁ

      Naša škola poskytuje žiakom, pedagógom i zákonným zástupcom žiakov možnosť využiť služby školského psychológa.

       

      Konzultačné hodiny pre rodičov

      Utorok   13:00 – 14:30

      Štvrtok  13:00 – 14:30

      Konzultácia v inom čase je možná po dohovore.

      Kontakt: budinska@zskozarovce.sk alebo 036/63404 80

      Školský psychológ sa nachádza na 1. poschodí v kabinete č.44 ( pri 8.triede)
       

      Činnosť školského psychológa:

      • odborná psychologická starostlivosť žiakom s ťažkosťami v učení (poruchy učenia, motivácia k učeniu, tréma,  strach zo skúšania)  a v správaní ( problémy s adaptáciou pri nástupe do školy, so začlenením sa do kolektívu ) 
      • poradenstvo pre učiteľov, vychovávateľov a zákonných zástupcov žiakov,    
      • individuálna a skupinová psychologická starostlivosť žiakom v krízových a záťažových    životných situáciách   
      • orientačná diagnostická činnosť                                                       
      • spolupráca so zamestnancami CPPPaP, CŠPP a zdravotníckych zariadení,
      • poradenstvo pre žiakov ôsmych a deviatych ročníkov pri voľbe strednej školy,
      • práca s triednymi kolektívmi, preventívna činnosť. 

      

     Karneval 2018

     Karneval

     Na známosť sa všetkým dáva mimoriadna zvláštna správa, tak ako vždy v tomto čase aj do Kozároviec zavítal fašiang zase!

     A ako najlepšie osláviť fašiangový čas?  No predsa  fašiangovým karnevalom masiek detí a žiakov zo ZŠ s MŠ Kozárovce.

     No a že nám dobre bolo a máme na čo spomínať, za to je potrebné sa aj poďakovať, a to pánovi starostovi ako aj všetkým poslancom a zamestnancom obecného úradu,  vedeniu ZŠ s MŠ pani učiteľkám, pani kuchárkam  za to, že sme mohli spoločne stráviť fašiangový čas pochutiť si na bublanine, šiškách, či dobrom čajíku a iných dobrotách. Tiež sa chceme poďakovať aj všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o všetko, čo bolo spojené s prípravou a priebehom tohto fašiangového karnevalu. Ďakujeme aj členom folklórneho súboru Praslica, ktorí nám ukázali zvyky a tradície  fašiangu ako je pochovávanie basy.

     Ej, ej už sa fašiang kráti , už sa nenavráti. Starie dievky plačú, že sa nevyskáču.

     Fašiang sa blíži ku koncu, no v jeho závere bolo všetkým  veselo, veď hudba dobre hrala, výborne  sa zabávalo, tancovalo, súťažilo, hralo, jedlo aj pilo.

     Krásne zážitky  si domov odnášame a na karneval 2018 spomíname. Ďakujeme.

      

     Geografická olympiáda - okresné kolo

     Geografická olympiáda - okresné kolo

     Dňa 6. 2. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola geografickej olympiády. Školu reprezentovali: 

     Kat. G - Jerguš Henrich Gregor (5. ročník) - 21. miesto (úspešný riešiteľ)

     Kat. G - Pavol Závalec (5. ročník) - 41. miesto

     Kat. F - Oliver Lackovič (6. ročník) - 20. miesto

     Kat. H - Timotej Šimkovič (8. ročník) - 20. miesto (úspešný riešiteľ) 

     Žiaci sa na súťaž pripravovali pod vedením p. uč. Mgr. K. Kmeťovej. Žiakom ďakujeme za reprezentáciu.

     Celkové výsledky okresného kola.

      

     Úspešní riešitelia okresného kola Matematickej olympiády

     Úspešní riešitelia okresného kola Matematickej olympiády

     Dňa 24.1.2018 sa v Leviciach konalo okresné kolo Matematickej olympiády žiakov 5. ročníka. Našu školu úspešne reprezentovali: Jerguš Henrich Gregor, ktorý obsadil 6. miesto (pri dosiahnutom treťom najlepšom súčte bodov - no kvôli zhodnosti bodov sa poradie posúva) a Lesia Mezeiová, ktorá obsadila 31. miesto. Žiaci sa na súťaž pripravovali pod vedením p. uč. Ďurovskej. Žiakom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu. Celkové výsledky okresného kola.

      

     Mikuláš v obci

      

     Mikuláš v škole 2017

      

     Vybíjaná najmladších žiakov ZŠ

     Dňa 24. 11. 2017 sme na našej škole organizovali okresné kolo vybíjanej najmladších žiakov ZŠ, kde naši žiaci získali výborné 2. miesto. Súťaže sa zúčastnilo 7 tímov.  Po skvelých podaných športových výkonoch bolo celkové poradie nasledovné: 1. ZŠ s MŠ Rybník, 2. ZŠ s MŠ Kozárovce, 3. ZŠ Mierová 67, Želiezovce, 4. ZŠ Saratovská 43, Levice, 5. ZŠ Hronské Kľačany, 6. ZŠ Saratovská 85, Levice, 7. ZŠ Ul. Sv. Michala 42, Levice

     Našu školu reprezentovali: Viktor Majer (4. roč.), Viktor Sitár (4. Roč.), Martin Hlavatý (4. roč.), Alexander Drgoňa (4. roč.), Daniela Orolínová (4. roč.), Tereza Ester Gregorová (4. roč.), Tobiáš Fabian (3. roč.), Matej Švolík (3. roč.), Dávid Šimkovič (3. roč.), Vanesa Benčaťová (3. roč.), Dorota Sarah Gregorová (3. roč.), Simona Horváthová (3. roč.). Žiakov na súťaž pripravovali: p. uč. Mgr. Zuzana Šebová, p. uč. Mgr. Jozef Majer.

      

     Majstrovstvá okresu v stolnom tenise žiakov

     Dňa 16. 11. 2017 sa naši žiaci, ako víťazi základné kola, zúčastnili okresného kola v stolnom tenise žiakov. Získali krásne 2. miesto.

     Školu reprezentovali: Oliver Lackovič (6. roč.), Gabriel Demian (7. roč.), Michal Kabát (8. roč.), Samuel Kotora (6. roč.). Na súťaž žiakov pripravoval p. riaditeľ Mgr. Richard Demian.

      

     Tanečné domy - nácvik ľudového tanca (6.11.2017)

      

     Výrobky z darov Zeme

      

     Exkurzia v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre - špec. tr. 2 (5.12.2017)

      

     Majster sveta

     Majster sveta - Obrázok 1

     Dovoľte, aby sme Vám oznámili opäť radostnú správu, že žiak vašej školy  Michal Kabát sa zúčastnil v dňoch 28.11. až 4. 12. 2017 Majstrovstiev sveta UWK od 13 rokov  v Montecatini Therme (Taliansko) a dosiahol vynikajúci výsledok.

     Michal Kabát         majster sveta kata  13-14 rokov

                                   5.-8.miesto v kumite 13-14 rokov -165cm

     Tento Váš žiak a reprezentant SR v karate je výnimočný talent a dlhodobou a intenzívnou prípravou a snahou sa dokáže presadiť v náročnej konkurencii svojich rovesníkov z celého sveta. Opätovne vám ďakujeme za to, že mu vytvárate priaznivé podmienky pre rast jeho športovej kariéry.               

     Za všetko Vám ďakujeme

      

     Okresné kolo vo florbale žiačok

     Dňa 28.11.2017 sa naše žiačky zúčastnili OK vo florbale v športovej hale v Leviciach.

     Do OK postúpili nasledovné školy :

     ZŠ s MŠ Kozárovce

     ZŠ Čajkov

     6.ZŠ Levice Saratovská 86

     4. ZŠ Levice Pri Podližianke

     ZŠ Bátovce

     Dievčatá po úvodnom rozlosovaní a dohovore vedúcich družstiev sa dohodli, že sa bude hrať každý s každým. A naše žiačky hrali nasledovne :

     ZŠ s MŠ Kozárovce  :  ZŠ Čajkov      4 : 0

     ZŠ s MŠ Kozárovce  : 4. ZŠ Levice    6 : 0

     6. ZŠ Levice : ZŠ s MŠ Kozárovce     0 : 9

     ZŠ Bátovce : ZŠ s MŠ Kozárovce      0 : 2

     Vyhrali všetky zápasy a stali sa Majsterkami okresu vo florbale žiačok a následne postúpili do Krajského kola, ktoré sa odohrá 11.1.2018 v ZŠ Jarok.

     Reprezentovali nás :

     žiačky 9. triedy    -  Kristína Sitárová, Adriana Chmelová, Vanda Lévaiová, Alexandra Kupčiová, Viktória Šustáková, Zoja Mišáková, Noemi Jenesová

     žiačky 8. triedy   -  Dominika Chorvátová, Ema Skačanová, Natália Mihálová, 

     žiačky 7. triedy   -  Jarmila Kabátová

     Všetkým žiačkam ďakujeme za reprezentáciu školy.

        

     Obrázok 1   

      

     Krajské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Krajské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Dňa 23.11.2017 sa zúčastnili na krajskom kole v prednese kresťanskej poézie a prózy títo žiaci: Miriam Beniaková zo 4.ročníka, Viktória Švoliková a Alžbeta Beniaková zo 6.ročníka a Zuzana Belisová  z 8.ročníka.

      A ako bolo?

     Po dlhej ceste sme sa konečne dostali do Topoľčian do Základnej školy Dona Bosca. Zapísali sme sa, pozreli sme si triedy, v ktorých budeme a čakali sme na začiatok svätej omše. Po peknom zážitku zo svätej omše nás všetkých privítal pán riaditeľ PaedDr. Peter Jamrich. Moderátori predstavili porotu v každej kategórii a tiež nás oboznámili s priebehom súťaže. Mali sme možnosť vypočuť si zaujímavé texty. Po skončení recitácie sme mali chutný obed.  Po obede sme netrpezlivo čakali na vyhodnotenie. Miriam Beniaková v I. kategórii za  prózu od Edity Rihariovej  :Lakomá myš,  získala Čestné uznanie , Viktória  Švoliková v II. kategórii  za poéziu od Milana Rúfusa: Darček menom láska, získala krásne prvé miesto a aj Zuzana Belisová v III. kategórii za prózu Darčeky v komore získala Čestné uznanie. Na záver sa so všetkými rozlúčili a darovali nám medovníkové srdiečka. Domov  sme odchádzali s príjemným pocitom. Chceme sa všetkým poďakovať za ich čas, ktorí nám venovali pri príprave ako aj pri samotnej realizácii cesty. Všetkým patrí  naše úprimné slovo „Ďakujem.“ O rok by sme sa chceli do  tejto súťaže zapojiť opäť.

     Víťazke krajského kola v II. kategórii v prednese poézie Viktórii Švolikovej gratulujeme a tešíme sa, že nás bude ďalej reprezentovať na Celoslovenskom  kole, ktoré sa bude konať 7.apríla 2018 v Bratislave.

      

     Školské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Školské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Dňa 9.11.2017 sa v našej škole uskutočnil 2. ročník školského kola prednesu kresťanskej poézie a prózy.

     Ako to dopadlo?

     I. kategória :     1. miesto Miriam Beniaková 4. roč. – próza

                                1. miesto Miriam Beniaková 4. roč. – poézia

                                1. miesto Viktor Majer 4.roč. – poézia

     II. kategória :    1. miesto Alžbeta Beniaková  6.roč. – próza

                                1. miesto Viktória Švoliková 6.roč. – poézia

     III. kategória :   1. miesto Zuzana Belisová 8.roč.  – próza

                                 2. miesto Amanda Mohajer Shojaii 8.roč. - próza

                                 2. miesto Noemi Jenesová 9.roč. – poézia

     Víťazom gratulujeme a zároveň sa tešíme, že nás budú reprezentovať na krajskom kole, ktoré sa uskutoční v Topoľčanoch.

      

     iBobor 2017

     Od 7. do 10. novembra 2017 sa uskutočnila on-line informatická súťaž iBobor. Z našej školy sa jej zúčastnilo 71 žiakov v kategóriách Drobec, Bobrík, Benjamín a Kadet.

     iBobor 2017

      

     Návšteva pekárne

     Návšteva pekárne

     V rámci pracovného vyučovania žiaci 4. ročníka navštívili dňa 18.10.2017 pekáreň v Kozárovciach. Popri prezretí priestorov sa dozvedeli aj postupy prípravy chleba či sladkých koláčov, ktoré sa v pekárni pečú.

      

     Beseda s pracovníkmi mliekarní

     Beseda s pracovníkmi mliekarní

     Dňa 17. 10. 2017 sme na našej školy privítali zástupcov Levických mliekarní, a.s.. Pre žiakov I. stupňa mali pripravenú zaujímavú prezentáciu o výrobe mliekarenských výrobkov a o ich vplyve na našej zdravie. Na záver žiaci mali možnosť ochutnať aj detskú maškrtu vyrobenú v mliekarni v Leviciach. 

      

     Exkurzia - PD Kozárovce

     Exkurzia - PD Kozárovce

     Pri príležitosti Svetového dňa zdravej výživy sa dňa 16.10.2017 žiaci našej ZŠ s MŠ spolu s p. učiteľkami zúčastnili exkurzie na PD v Kozárovciach, za čo vďačíme p. Žanete Kabinovej – za sprostredkovanie a Ing. Petrovi Repiskému – predsedovi PD, za umožnenie návštevy. Veľké ďakujem patrí i p. Milanovi Szabovi, podpredsedovi PD za kvalitné, veku primerané a zaujímavé rozprávanie o všetkom, čo sa týka hovädzieho dobytka. No a v neposlednom rade patrí sa poďakovať za „sladký“ i „mliečny“ záver našej exkurzie, ktorý pre vás pripravili pracovníčky PD, a ktorý potešil nejedno žiacke srdiečko.

      

     Deň zdravej výživy

     Deň zdravej výživy

     Dňa 16. októbra 2017 sme si aj na našej škole pripomenuli Deň zdravej výživy. Žiaci v jednotlivých triedach si pod vedením svojich triednych učiteľov pripravili zaujímavé recepty, v ktorých hlavnou zložkou bolo prevažne ovocie, či zelenina. Posilnení zdravou desiatou plnou vitamínov potom mohli pokračovať vo vyučovaní :).

      

     Exkurzia 6.,7. roč.- Zvolen

     Exkurzia 6.,7. roč.- Zvolen

           Vo štvrtok, 26. októbra, sa žiaci šiestej a siedmej triedy zúčastnili dejepisnej exkurzie vo Zvolene. Navštívili miestny zámok, kde sú umiestnené zbierky Slovenskej národnej galérie. Za sprievodného slova lektorky si prešli všetkými dostupnými miestnosťami zámku, pokochali sa dielami významných umelcov, učili sa rozpoznať rôzne maliarske techniky a motívy na jednotlivých obrazoch. Zaujali ich tiež sochy, poväčšine s náboženskou tematikou, niektoré dokonca v životnej veľkosti. Potom nasledovala prehliadka mesta, prešli sme významné historické pamätihodnosti mesta. Domov si žiaci odniesli nové poznatky z histórie ale aj zážitky.

      

     Zelená je tráva, futbal to je hra..

     Zelená je tráva, futbal to je hra..

     Nie každý futbalový fanúšik má to šťastie, aby sa mu podarilo dostať sa „do kuchyne“ futbalistov I. ligy – hráčom ŠK SLOVANA BRATISLAVA. 21 žiakom z našej ZŠ s MŠ Kozárovce sa tento sen dňa 30. 9. 2017 premenil na skutočnosť. Veľkú zásluhu na tomto milom podujatí má p. uč. PaedDr. Evka Micháliková, ktorá spolu so svojou sestrou PhDr. Jankou Michálikovou sprostredkovala tak našim, ako aj žiakom z Detvy tento jedinečný zážitok. Cesta ubehla veľmi rýchlo. Pred hotelom Holiday Inn nás čakal manažér Slovana, p. Stanislav Kramarič. Priniesol deťom darčekové tašky, v ktorých si našli reklamný časopis na športovú obuv, pero, odznak a vlajku Slovana, lístok na futbalový zápas ŠK SLOVAN Bratislava : FC NITRA a plagát celého tímu Slovana.

          Okrem toho dostali i sadu fotografií hráčov, ktoré si vo vnútri hotela mohli dať osobne podpísať a aj sa odfotografovať s obľúbenými hráčmi. Futbalisti boli veľmi ústretoví a hlavne trpezliví, pretože všetko prebiehalo počas ich olovrantu a taktickej predzápasovej prípravy.

          Ďalšou zastávkou bola návšteva rozostavaného futbalového štadióna na Tehelnom poli, ktorý určite bude pýchou nielen Bratislavy, ale i celého Slovenska. Odtiaľ sme sa presunuli na futbalový štadión na Pasienky, kde nás pán manažér opäť prekvapil. Všetci obdržali hrejivý darček – šál Slovana, aby nás ohrieval pri sledovaní futbalového zápasu, ktorý sa skončil nie celkom podľa našich očakávaní – remízou 1:1. Okrem toho sme dostali i kľúčenky. Po zápase sa s nami prišiel rozlúčiť i pán manažér, ktorý nás ubezpečil, že budeme určite medzi prvými, pokiaľ budeme chcieť, ktorí sa dostanú do priestorov nového štadióna na Tehelnom poli po jeho dokončení, kam nebude mať prístup hocikto.

          Za krásne darčeky, zážitky s futbalistami i nezabudnuteľné chvíle pri sledovaní zápasu naživo sa v mene všetkých žiakov poďakoval p. riaditeľ ZŠ s MŠ Kozárovce Mgr. Richard Demian, ako i p. uč. PaedDr. Evka Micháliková, ktorej patrí veľké ĎAKUJEME za príjemne strávené sobotné popoludnie.

                                                                                                                                    Mgr. Mária Együdová

      

     Plavecký výcvik žiakov 3. a 4. ročníka

     Plavecký výcvik žiakov 3. a 4. ročníka

     V dňoch 26. - 28. septembra 2017 (4. ročník) a 3. a 4. októbra 2017 (3. ročník) sa konal plavecký výcvik pre žiakov prvého stupňa. Dopoludnia týchto dní žiaci s vyučujúcimi trávili na plavárni v Leviciach, kde sa oboznamovali s vodným prostredím, učili sa správne dýchať a získavali základné zručnosti jednotlivých plaveckých štýlov. Tešíme sa, že u všetkých žiakov bolo vidieť na konci výcviku pokrok a zlepšenie sa oproti tomu, čo ovládali na začiatku. Svoje plavecké schopnosti si budú môcť žiaci ďalej rozvíjať na plaveckom výcviku, ktorý ich čaká v 6. ročníku.

      

     Didaktické hry a cvičenie na ochranu zdravia

     Didaktické hry a cvičenie na ochranu zdravia

      

     3. miesto v krajskom kole - cezpoľný beh - dievčatá

     3. miesto v krajskom kole - cezpoľný beh - dievčatá

     Dňa 5. októbra sa naše družstvo dievčat - ako víťaz okresného kola - zúčastnilo Majstrovstiev Nitrianskeho kraja v cezpoľnom behu v Krušovciach. Ako družstvo obsadili výborné 3. miesto.

     Individuálne umiestnenia:

     Alexandra Kupčiová (9. roč.) - 8. miesto

     Nikol Pivarčiová (7. roč.) - 10. miesto

     Dominika Chorvátová (8. roč.) - 23. miesto

     Dievčatám ďakujeme a gratulujeme k úspešnej reprezentácii školy.

      

     Opäť sme to „dali“

     Opäť sme to „dali“

     Ste zvedaví, čo? Nuž predsa – vyhrali sme!

     V okresnej súťaži PLAMEŇ 2017 – v jesennej časti. A to nie iba v jednej kategórii, ale hneď v oboch. A čo nás najviac teší? Že družstvo, ktoré sa tejto súťaže zúčastnilo prvýkrát a bolo vekovo najmladšie, skončilo v mladšej kategórii (8-12 roční) na krásnom 2. mieste. Boli to nasledovní žiaci: Matej Švolík, Tobiáš Fabian, Daniel Kupča, Dávid Šimkovič (všetci 3. roč.) a Martin Hlavatý (4. roč.). Na 1. Mieste skončilo družstvo v zložení: Tomáš Fabian, Lukáš Havran, Barbora Švolíková, Viktória Švoliková a Lívia Vozárová (všetci žiaci 6.roč.). V staršej kategórii našu ZŠ s MŠ reprezentovali a na 1. mieste skončili títo žiaci: Kristína Együdová, Sofia Hudecová (7. roč.), Ema Skačanová, Lucia Domankušová (8. roč.) a Marek Legíň (9. roč.).

     Trať dlhá približne 1600 m bola viac kopcovitá ako rovinatá, iba posledných 200 m do cieľa klesala. Súťažiaci počas súťaže plnili nasledovné úlohy: strieľali zo vzduchovky na vzdialenosť 10 m, pomocou ručných striekačiek a prúdom vody zhadzovali z terča po 5 plechovíc, hádzali kriketovou loptičkou na cieľ, určovali hasiace prístroje a tri látky, ktoré sa nimi môžu hasiť, viazali uzly a každý odpovedal na 3 otázky z oblasti zdravotnej prípravy.

     Teší nás, že deti k príprave na súťaž pristupovali napriek svojim iným povinnostiam zodpovedne, a to sa odzrkadlilo aj na ich konečnom umiestnení.

     Za bezpečný odvoz a dovoz zo súťaže ďakujem p. Vojtechovi Beniačikovi, Mgr. Beáte Sedlákovej a Mgr. Ivane Švolikovej, PhD.

     Zapísala a na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Mária Együdová

      

     OK v cezpoľnom behu

     OK v cezpoľnom behu

     Dňa 27.09.2017 sa naši žiaci a žiačky zúčastnili Okresného kola v Cezpoľnom behu.

     Pretek sa konal v Kalnej nad Hronom, ktorého sa zúčastnili všetky základné školy v okrese.

     Ako reprezentovali našu školu :

     žiaci 3000 m -  Marek Legíň   -  46. miesto

                             Timotej Šimkovič - 39. miesto

                             Sebastián Laurinc - 27. miesto

     z 85 pretekárov

     žiačky 1500 m - Nikol Pivarčiová  - 2. miesto

                               Alexandra Kupčiová - 3. miesto

                               Dominika Chorvátová - 18. miesto

     z 90 pretekárok

     Dievčatá ako družstvo obsadilo 1. miesto v Majstrovstvách okresu v cezpoľnom behu a postupujú na Majstrovstvá kraja

     Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme k postupu.

      

      

     Jesenná turistika - Nová Baňa (3. - 4. ročník)

     Jesenná turistika - Nová Baňa (3. - 4. ročník)

     Dňa 6. októbra sa žiaci 3. a 4. ročníka rozhodli stráviť deň v krásnej jesennej prírode. Prvým cieľom našej turistickej vychádzky bol najprv kostol v Novej Bani, ktorý bol počas týchto dní vyzdobený plodmi z tohtoročnej úrody, z ktorých boli vytvorené nádherné obrazy. Po prehliake kostola sme sa uličkami mesta presunuli na trasu náučného chodníka. Prvou zastávkou bolo pútnické miesto Kohútovo, neďaleko ktorého bola ďalšia zastávka - Zvonička. Posilnení desiatou sme lesom pokračovali na Havraniu a Červenú skalu. Jesenná príroda nám okrem krásnych výhľadov darovala aj množstvo hríbov, ktoré sme cestou našli. Príjemne unavení sme sa popoludní vlakom vrátili domov.

      

     Rozdávame úsmevy aj v špeciálnej triede II. stupeň

     Žiaci špeciálnej triedy II. stupeň sa zapojili do projektu ROZDÁVAME ÚSMEVY. O úspešnosti svedčí skutočnosť, že v septembri patrili medzi tých, ktorí boli obdarovaní 10 balíčkami ústnej hygieny od firmy CURAPROX.  

     • Balíček Balíček obsahoval:
     • Zubná kefka CS smart od 4 rokov
     • Balíček medzizubných kefiek CPS 06
     • Jednozväzková kefka CS 1006
     • Roztok na odhalenie zubného povlaku
     • Maľovanka a nálepky (pre kontrolu hygieny)

      

     Cieľom projektu je naučiť deti správnym hygienickým návykom, ktoré nesúvisia len s umývaním rúk, ale taktiež dodržiavaním hygieny úst.

     Vďaka praktickým a kvalitným balíčkom CURAPROX pomôžeme šíriť u detí správnu starostlivosť o zuby a ďasná. Na výtvarnej výchove namaľujeme a pripravíme poháre, kde budeme kefky ukladať, na vlastivede sa dozvieme, prečo je ústna hygiena dôležitá a na etickej výchove môžeme do diskusie zahrnúť aj „biely úsmev“, ako lepší nástroj komunikácie. Teda, projekt Rozdávame úsmevy má široké využitie. Okrem hlavného poslania – prakticky naučiť deti dodržiavať ústnu hygienu, má i výchovný charakter.

     Tešíme sa, že začiatok školského roka môžeme odštartovať takto pozitívne. 

      

     Slávnostné otvorenie šk. roka 2017/2018

     Dňa 4. septembra sa konalo slávnostné otvorenie šk. roka 2017/2018. Našim žiakom prajeme úspešný štart do nového školského roka. :D

     Slávnostné otvorenie šk. roka 2017/2018

      

     Krajské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Krajské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Dňa 23.11.2017 sa zúčastnili na krajskom kole v prednese kresťanskej poézie a prózy títo žiaci: Miriam Beniaková zo 4.ročníka, Viktória Švoliková a Alžbeta Beniaková zo 6.ročníka a Zuzana Belisová  z 8.ročníka.

      A ako bolo?

     Po dlhej ceste sme sa konečne dostali do Topoľčian do Základnej školy Dona Bosca. Zapísali sme sa, pozreli sme si triedy, v ktorých budeme a čakali sme na začiatok svätej omše. Po peknom zážitku zo svätej omše nás všetkých privítal pán riaditeľ PaedDr. Peter Jamrich. Moderátori predstavili porotu v každej kategórii a tiež nás oboznámili s priebehom súťaže. Mali sme možnosť vypočuť si zaujímavé texty. Po skončení recitácie sme mali chutný obed.  Po obede sme netrpezlivo čakali na vyhodnotenie. Miriam Beniaková v I. kategórii za  prózu od Edity Rihariovej  :Lakomá myš,  získala Čestné uznanie , Viktória  Švoliková v II. kategórii  za poéziu od Milana Rúfusa: Darček menom láska, získala krásne prvé miesto a aj Zuzana Belisová v III. kategórii za prózu Darčeky v komore získala Čestné uznanie. Na záver sa so všetkými rozlúčili a darovali nám medovníkové srdiečka. Domov  sme odchádzali s príjemným pocitom. Chceme sa všetkým poďakovať za ich čas, ktorí nám venovali pri príprave ako aj pri samotnej realizácii cesty. Všetkým patrí  naše úprimné slovo „Ďakujem.“ O rok by sme sa chceli do  tejto súťaže zapojiť opäť.

     Víťazke krajského kola v II. kategórii v prednese poézie Viktórii Švolikovej gratulujeme a tešíme sa, že nás bude ďalej reprezentovať na Celoslovenskom  kole, ktoré sa bude konať 7.apríla 2018 v Bratislave.

      

     Školské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Školské kolo prednesu kresťanskej poézie a prózy: ....a Slovo bolo u Boha...

     Dňa 9.11.2017 sa v našej škole uskutočnil 2. ročník školského kola prednesu kresťanskej poézie a prózy.

     Ako to dopadlo?

     I. kategória :     1. miesto Miriam Beniaková 4. roč. – próza

                                1. miesto Miriam Beniaková 4. roč. – poézia

                                1. miesto Viktor Majer 4.roč. – poézia

     II. kategória :    1. miesto Alžbeta Beniaková  6.roč. – próza

                                1. miesto Viktória Švoliková 6.roč. – poézia

     III. kategória :   1. miesto Zuzana Belisová 8.roč.  – próza

                                 2. miesto Amanda Mohajer Shojaii 8.roč. - próza

                                 2. miesto Noemi Jenesová 9.roč. – poézia

     Víťazom gratulujeme a zároveň sa tešíme, že nás budú reprezentovať na krajskom kole, ktoré sa uskutoční v Topoľčanoch.

      

     iBobor 2017

     Od 7. do 10. novembra 2017 sa uskutočnila on-line informatická súťaž iBobor. Z našej školy sa jej zúčastnilo 71 žiakov v kategóriách Drobec, Bobrík, Benjamín a Kadet.

     iBobor 2017

      

     Návšteva pekárne

     Návšteva pekárne

     V rámci pracovného vyučovania žiaci 4. ročníka navštívili dňa 18.10.2017 pekáreň v Kozárovciach. Popri prezretí priestorov sa dozvedeli aj postupy prípravy chleba či sladkých koláčov, ktoré sa v pekárni pečú.

      

     Beseda s pracovníkmi mliekarní

     Beseda s pracovníkmi mliekarní

     Dňa 17. 10. 2017 sme na našej školy privítali zástupcov Levických mliekarní, a.s.. Pre žiakov I. stupňa mali pripravenú zaujímavú prezentáciu o výrobe mliekarenských výrobkov a o ich vplyve na našej zdravie. Na záver žiaci mali možnosť ochutnať aj detskú maškrtu vyrobenú v mliekarni v Leviciach. 

      

     Exkurzia - PD Kozárovce

     Exkurzia - PD Kozárovce

     Pri príležitosti Svetového dňa zdravej výživy sa dňa 16.10.2017 žiaci našej ZŠ s MŠ spolu s p. učiteľkami zúčastnili exkurzie na PD v Kozárovciach, za čo vďačíme p. Žanete Kabinovej – za sprostredkovanie a Ing. Petrovi Repiskému – predsedovi PD, za umožnenie návštevy. Veľké ďakujem patrí i p. Milanovi Szabovi, podpredsedovi PD za kvalitné, veku primerané a zaujímavé rozprávanie o všetkom, čo sa týka hovädzieho dobytka. No a v neposlednom rade patrí sa poďakovať za „sladký“ i „mliečny“ záver našej exkurzie, ktorý pre vás pripravili pracovníčky PD, a ktorý potešil nejedno žiacke srdiečko.

      

     Deň zdravej výživy

     Deň zdravej výživy

     Dňa 16. októbra 2017 sme si aj na našej škole pripomenuli Deň zdravej výživy. Žiaci v jednotlivých triedach si pod vedením svojich triednych učiteľov pripravili zaujímavé recepty, v ktorých hlavnou zložkou bolo prevažne ovocie, či zelenina. Posilnení zdravou desiatou plnou vitamínov potom mohli pokračovať vo vyučovaní :).

      

     Exkurzia 6.,7. roč.- Zvolen

     Exkurzia 6.,7. roč.- Zvolen

           Vo štvrtok, 26. októbra, sa žiaci šiestej a siedmej triedy zúčastnili dejepisnej exkurzie vo Zvolene. Navštívili miestny zámok, kde sú umiestnené zbierky Slovenskej národnej galérie. Za sprievodného slova lektorky si prešli všetkými dostupnými miestnosťami zámku, pokochali sa dielami významných umelcov, učili sa rozpoznať rôzne maliarske techniky a motívy na jednotlivých obrazoch. Zaujali ich tiež sochy, poväčšine s náboženskou tematikou, niektoré dokonca v životnej veľkosti. Potom nasledovala prehliadka mesta, prešli sme významné historické pamätihodnosti mesta. Domov si žiaci odniesli nové poznatky z histórie ale aj zážitky.

      

     Zelená je tráva, futbal to je hra..

     Zelená je tráva, futbal to je hra..

     Nie každý futbalový fanúšik má to šťastie, aby sa mu podarilo dostať sa „do kuchyne“ futbalistov I. ligy – hráčom ŠK SLOVANA BRATISLAVA. 21 žiakom z našej ZŠ s MŠ Kozárovce sa tento sen dňa 30. 9. 2017 premenil na skutočnosť. Veľkú zásluhu na tomto milom podujatí má p. uč. PaedDr. Evka Micháliková, ktorá spolu so svojou sestrou PhDr. Jankou Michálikovou sprostredkovala tak našim, ako aj žiakom z Detvy tento jedinečný zážitok. Cesta ubehla veľmi rýchlo. Pred hotelom Holiday Inn nás čakal manažér Slovana, p. Stanislav Kramarič. Priniesol deťom darčekové tašky, v ktorých si našli reklamný časopis na športovú obuv, pero, odznak a vlajku Slovana, lístok na futbalový zápas ŠK SLOVAN Bratislava : FC NITRA a plagát celého tímu Slovana.

          Okrem toho dostali i sadu fotografií hráčov, ktoré si vo vnútri hotela mohli dať osobne podpísať a aj sa odfotografovať s obľúbenými hráčmi. Futbalisti boli veľmi ústretoví a hlavne trpezliví, pretože všetko prebiehalo počas ich olovrantu a taktickej predzápasovej prípravy.

          Ďalšou zastávkou bola návšteva rozostavaného futbalového štadióna na Tehelnom poli, ktorý určite bude pýchou nielen Bratislavy, ale i celého Slovenska. Odtiaľ sme sa presunuli na futbalový štadión na Pasienky, kde nás pán manažér opäť prekvapil. Všetci obdržali hrejivý darček – šál Slovana, aby nás ohrieval pri sledovaní futbalového zápasu, ktorý sa skončil nie celkom podľa našich očakávaní – remízou 1:1. Okrem toho sme dostali i kľúčenky. Po zápase sa s nami prišiel rozlúčiť i pán manažér, ktorý nás ubezpečil, že budeme určite medzi prvými, pokiaľ budeme chcieť, ktorí sa dostanú do priestorov nového štadióna na Tehelnom poli po jeho dokončení, kam nebude mať prístup hocikto.

          Za krásne darčeky, zážitky s futbalistami i nezabudnuteľné chvíle pri sledovaní zápasu naživo sa v mene všetkých žiakov poďakoval p. riaditeľ ZŠ s MŠ Kozárovce Mgr. Richard Demian, ako i p. uč. PaedDr. Evka Micháliková, ktorej patrí veľké ĎAKUJEME za príjemne strávené sobotné popoludnie.

                                                                                                                                    Mgr. Mária Együdová

      

     Plavecký výcvik žiakov 3. a 4. ročníka

     Plavecký výcvik žiakov 3. a 4. ročníka

     V dňoch 26. - 28. septembra 2017 (4. ročník) a 3. a 4. októbra 2017 (3. ročník) sa konal plavecký výcvik pre žiakov prvého stupňa. Dopoludnia týchto dní žiaci s vyučujúcimi trávili na plavárni v Leviciach, kde sa oboznamovali s vodným prostredím, učili sa správne dýchať a získavali základné zručnosti jednotlivých plaveckých štýlov. Tešíme sa, že u všetkých žiakov bolo vidieť na konci výcviku pokrok a zlepšenie sa oproti tomu, čo ovládali na začiatku. Svoje plavecké schopnosti si budú môcť žiaci ďalej rozvíjať na plaveckom výcviku, ktorý ich čaká v 6. ročníku.

      

     Didaktické hry a cvičenie na ochranu zdravia

     Didaktické hry a cvičenie na ochranu zdravia

      

     3. miesto v krajskom kole - cezpoľný beh - dievčatá

     3. miesto v krajskom kole - cezpoľný beh - dievčatá

     Dňa 5. októbra sa naše družstvo dievčat - ako víťaz okresného kola - zúčastnilo Majstrovstiev Nitrianskeho kraja v cezpoľnom behu v Krušovciach. Ako družstvo obsadili výborné 3. miesto.

     Individuálne umiestnenia:

     Alexandra Kupčiová (9. roč.) - 8. miesto

     Nikol Pivarčiová (7. roč.) - 10. miesto

     Dominika Chorvátová (8. roč.) - 23. miesto

     Dievčatám ďakujeme a gratulujeme k úspešnej reprezentácii školy.

      

     Opäť sme to „dali“

     Opäť sme to „dali“

     Ste zvedaví, čo? Nuž predsa – vyhrali sme!

     V okresnej súťaži PLAMEŇ 2017 – v jesennej časti. A to nie iba v jednej kategórii, ale hneď v oboch. A čo nás najviac teší? Že družstvo, ktoré sa tejto súťaže zúčastnilo prvýkrát a bolo vekovo najmladšie, skončilo v mladšej kategórii (8-12 roční) na krásnom 2. mieste. Boli to nasledovní žiaci: Matej Švolík, Tobiáš Fabian, Daniel Kupča, Dávid Šimkovič (všetci 3. roč.) a Martin Hlavatý (4. roč.). Na 1. Mieste skončilo družstvo v zložení: Tomáš Fabian, Lukáš Havran, Barbora Švolíková, Viktória Švoliková a Lívia Vozárová (všetci žiaci 6.roč.). V staršej kategórii našu ZŠ s MŠ reprezentovali a na 1. mieste skončili títo žiaci: Kristína Együdová, Sofia Hudecová (7. roč.), Ema Skačanová, Lucia Domankušová (8. roč.) a Marek Legíň (9. roč.).

     Trať dlhá približne 1600 m bola viac kopcovitá ako rovinatá, iba posledných 200 m do cieľa klesala. Súťažiaci počas súťaže plnili nasledovné úlohy: strieľali zo vzduchovky na vzdialenosť 10 m, pomocou ručných striekačiek a prúdom vody zhadzovali z terča po 5 plechovíc, hádzali kriketovou loptičkou na cieľ, určovali hasiace prístroje a tri látky, ktoré sa nimi môžu hasiť, viazali uzly a každý odpovedal na 3 otázky z oblasti zdravotnej prípravy.

     Teší nás, že deti k príprave na súťaž pristupovali napriek svojim iným povinnostiam zodpovedne, a to sa odzrkadlilo aj na ich konečnom umiestnení.

     Za bezpečný odvoz a dovoz zo súťaže ďakujem p. Vojtechovi Beniačikovi, Mgr. Beáte Sedlákovej a Mgr. Ivane Švolikovej, PhD.

     Zapísala a na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Mária Együdová

      

     OK v cezpoľnom behu

     OK v cezpoľnom behu

     Dňa 27.09.2017 sa naši žiaci a žiačky zúčastnili Okresného kola v Cezpoľnom behu.

     Pretek sa konal v Kalnej nad Hronom, ktorého sa zúčastnili všetky základné školy v okrese.

     Ako reprezentovali našu školu :

     žiaci 3000 m -  Marek Legíň   -  46. miesto

                             Timotej Šimkovič - 39. miesto

                             Sebastián Laurinc - 27. miesto

     z 85 pretekárov

     žiačky 1500 m - Nikol Pivarčiová  - 2. miesto

                               Alexandra Kupčiová - 3. miesto

                               Dominika Chorvátová - 18. miesto

     z 90 pretekárok

     Dievčatá ako družstvo obsadilo 1. miesto v Majstrovstvách okresu v cezpoľnom behu a postupujú na Majstrovstvá kraja

     Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme k postupu.

      

      

     Jesenná turistika - Nová Baňa (3. - 4. ročník)

     Jesenná turistika - Nová Baňa (3. - 4. ročník)

     Dňa 6. októbra sa žiaci 3. a 4. ročníka rozhodli stráviť deň v krásnej jesennej prírode. Prvým cieľom našej turistickej vychádzky bol najprv kostol v Novej Bani, ktorý bol počas týchto dní vyzdobený plodmi z tohtoročnej úrody, z ktorých boli vytvorené nádherné obrazy. Po prehliake kostola sme sa uličkami mesta presunuli na trasu náučného chodníka. Prvou zastávkou bolo pútnické miesto Kohútovo, neďaleko ktorého bola ďalšia zastávka - Zvonička. Posilnení desiatou sme lesom pokračovali na Havraniu a Červenú skalu. Jesenná príroda nám okrem krásnych výhľadov darovala aj množstvo hríbov, ktoré sme cestou našli. Príjemne unavení sme sa popoludní vlakom vrátili domov.

      

     Rozdávame úsmevy aj v špeciálnej triede II. stupeň

     Žiaci špeciálnej triedy II. stupeň sa zapojili do projektu ROZDÁVAME ÚSMEVY. O úspešnosti svedčí skutočnosť, že v septembri patrili medzi tých, ktorí boli obdarovaní 10 balíčkami ústnej hygieny od firmy CURAPROX.  

     • Balíček Balíček obsahoval:
     • Zubná kefka CS smart od 4 rokov
     • Balíček medzizubných kefiek CPS 06
     • Jednozväzková kefka CS 1006
     • Roztok na odhalenie zubného povlaku
     • Maľovanka a nálepky (pre kontrolu hygieny)

      

     Cieľom projektu je naučiť deti správnym hygienickým návykom, ktoré nesúvisia len s umývaním rúk, ale taktiež dodržiavaním hygieny úst.

     Vďaka praktickým a kvalitným balíčkom CURAPROX pomôžeme šíriť u detí správnu starostlivosť o zuby a ďasná. Na výtvarnej výchove namaľujeme a pripravíme poháre, kde budeme kefky ukladať, na vlastivede sa dozvieme, prečo je ústna hygiena dôležitá a na etickej výchove môžeme do diskusie zahrnúť aj „biely úsmev“, ako lepší nástroj komunikácie. Teda, projekt Rozdávame úsmevy má široké využitie. Okrem hlavného poslania – prakticky naučiť deti dodržiavať ústnu hygienu, má i výchovný charakter.

     Tešíme sa, že začiatok školského roka môžeme odštartovať takto pozitívne. 

      

     Slávnostné otvorenie šk. roka 2017/2018

     Dňa 4. septembra sa konalo slávnostné otvorenie šk. roka 2017/2018. Našim žiakom prajeme úspešný štart do nového školského roka. :D

     Slávnostné otvorenie šk. roka 2017/2018