Žiaci štvrtého ročníka sa v tomto školskom roku zapojili do projektu Európskej únie – Školský program, ktorý je realizovaný s podporou Európskej únie a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Súčasťou projektu bola aj praktická aktivita zameraná na výsadbu ovocných kríkov v školskej záhrade.
K minuloročným čučoriedkovým kríkom tento rok pribudli dva nové kríky červených ríbezlí. Pred samotnou výsadbou sa žiaci aktívne pripravovali – zbierali informácie o podmienkach pestovania, vhodnom stanovišti i o zdravotných benefitoch týchto plodov. Dozvedeli sa napríklad, že červené ríbezle sú bohatým zdrojom vitamínu C a antioxidantov, ktoré podporujú zdravie.
Samotná výsadba prebiehala v duchu spolupráce a zodpovednosti. Deti pripravili slnečné miesto, zabezpečili vhodný substrát a nezabudli ani na dostatočnú zálievku. Vďaka ich úsiliu sa školská záhrada rozrástla o nové rastliny, ktoré doplnili už existujúcu jabloň a čučoriedky.
Projekt tak priniesol nielen skrášlenie školského prostredia, ale aj cenné praktické skúsenosti. Žiaci si osvojili základné záhradnícke zručnosti a zároveň si uvedomili význam pestovania vlastných, zdravých plodín. Už teraz sa všetci tešia na prvú úrodu chutných ríbezlí.