• Otvorenie šk. roka 2022/2023

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Kozárovciach oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa bude konať 5. septembra 2022 o 8:00 hod.

• Žiaci sa budú zhromažďovať po triedach pred hlavným vchodom. Po slávnostnom otvorení sa v doprovode triednych učiteľov postupne presunú do tried.
            • Žiaci si so sebou prinesú: prezuvky, školskú aktovku na učebnice, pero.
            • Žiaci musia mať odovzdané „Vyhlásenie o bezpríznakovosti“ buď cez edupage v časti Žiadosti/Vyhlásenia (odporúčame odoslať už 4.9. - nie však skôr) alebo v papierovej podobe vyplnené a podpísané rodičom. V papierovej  podobe budú k dispozícii aj 5.9.2022.
            • Odchod zo školy – cca o 10:00 hod.
            • Prevádzka školského klubu detí  a stravovanie pre prihlásených žiakov základnej školy začína až 6. septembra 2022 (v utorok).
            • Žiaci prvého ročníka – po slávnostnom otvorení dostanú rodičia základné informácie od pani učiteliek.  Potom sa deti s p. učiteľkami presunú do tried, kde sa zdržia cca 30 minút. Rodičia do budovy školy počas prvého dňa nevstupujú.
            • Vyučovanie 6. a 7. septembra 2022 bude prebiehať v skrátenom režime:
              • I. stupeň - 4 vyučovacie hodiny
              • II. stupeň - 5 vyučovacích hodín
            • Vstup do budovy základnej školy bude celoročne umožnený hlavným vchodom a taktiež aj vchodom od materskej školy.

V prípade nepriaznivého počasia bude žiakom umožnený vstup do budovy školy od 7:45 do 8:00 hod. a slávnostné otvorenie školského roka bude prebiehať v telocvični.

Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti

•  Aktuálne informácie zo školskej jedálne
          • Aktuálne informácie zo školskej jedálne

• Vážení rodičia stravníkov,

s blížiacim sa začiatkom školského roka sme aktualzovali informácie v časti Školská jedáleň.

Deti MŠ a žiaci ZŠ budú prihlásení na stravovanie na základe doručenej prihlášky na stravovanie.

Prihlášku je možné doručiť osobne denne od 7°° - 13°° do školskej jedálne resp.na email: jedalen@zskozarovce.sk

Prihláška na stravovanie

Výška stravného na september 2022:

MŠ desiata + obed + réžia   25,99 €

MŠ celodenná strava + réžia   30,55 €

ZŠ I.stupeň + réžia      23,70 €

ZŠ II.stupeň + réžia     25,14 €

Stravovanie pre žiakov základnej školy začína od 6.septembra 2022, pre deti v materskej škole od 5.septembra 2022.

Stravu si môže odobrať žiak pokiaľ bude mať odovzdanú prihlášku a uhradenú stravu.

Stravu je potrebné uhradiť na číslo účtu školskej jedálne najneskôr do 30.8.2022.

BIC kód banky: KOMASK2X

Viac aktuálnych informácií. Pozri TU.

• Informácia k poskytovaniu dotácie na stravu od 1.7.2022

• Vážení rodičia,

zákon č. 232/2022 Z. z. o financovaní voľného času dieťaťa s účinnosťou od 01.07.2022 mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dani z príjmov“) a zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“), čím dochádza k zmenám v poskytovaní dotácií na stravu.

Viac sa dočítate tu Informácia_k_dotáciám_na_stravu_zmeny_od_1.7.2022.pdf

§ 4 ods. 3 písm. c) zákona o dotáciách bol upravený tak, že dotáciu na stravu je možné poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti podľa zákona o dani z príjmov (ďalej len „deti bez daňového bonusu").

Táto skutočnosť sa žiadateľovi (= obci Kozárovce) podľa § 4 ods. 4 preukazuje čestným vyhlásením.

Čestné_vyhlásenie_od_01_07_2022.pdf